Dokunun, Yemek Anında Tabağa Gelsin

Yemek yediğiniz masa interaktif olsa ve bir dokunsanız yemeğin tabağa nasıl yerleştirildiğini görseniz, içiniz rahat olsun diye ara sıra da masanızdan restoranın mutfağına göz atsanız, fena mı olur?

09 Ocak '13 Haber: Kıvanç Ergun

Grup halinde ya da sevgilimizle yemeğe gidiyor ancak yine de başımızı telefondan, tabletten kaldıramıyoruz. Peki o zaman neden evde yemiyoruz yemeğimizi? Biraz değişiklik olsun diye, değil mi?

İşte size yenilik: Farklılaşıp, rakiplerinin önüne geçmeye çalışan Inamo adlı restoran öyle bir şey yapmış ki müşterilerini şaşırttığı yetmezmiş gibi, hep birlikte yemek yiyip, oyun oynayarak eğlenmelerini de sağlıyor. Nasıl mı? İnteraktif masalarıyla.

2013-01/inamo_(1).jpg

Londra'nın Soho bölgesindeki Inamo, lezzetli Asya yemekleri ve sıra dışı masaları ile anılan bir mekan. Yerlerine oturan müşteriler ne yiyeceklerini seçip, yemeğin tabağa nasıl yerleştirildiğini kendi tabakları üzerine yansıyan görüntülerde görebiliyor, beklerken hep birlikte oyun oynayıp eğleniyor, yemek ne zaman gelir diye mutfağa canlı olarak bağlanıyor ve yemekler bittikten sonra da masaya dokunup taksi çağırabiliyorlar, daha ne olsun.

Bir de yemekler lezzetliyse, değmesinler keyfinize. 

Haberi alıntıladığımız sayfada bu deneyimin anlatıldığı bir videoda bulunuyor. İzlemek için tık...

Inamo'nun sayfasına göz atmak için tık...

Yorum yap