Renkli Pantolonlar

Siyah, lacivert pantolonlarımızı kırmızı, mavi, yeşil, sarı, mor üstlerle tamamlamaya alışkınız, peki ya tam tersine ne dersiniz? Bu sezon tişört ve bluzlarımız konu renk olunca sırayı pantolonlara bırakıyor.

15 Şubat '12

Renkli pantolonları giymek biraz cesaret istiyor, kabul. Hele ki bu renkler neonsa. Sarı neon bir pantolonu üzerimize geçirip dışarı çıkmak, bir de onunla tüm gün boyunca rahat hissetmek ilk başta hiç de kolay olmayabilir. Ama adım adı bu yolu aşabilirsiniz.

Geçmekte olduğumuz kış sezonunda bile renkli pantolonları biraz da olsa gördük. Kış için alışık olmadığımız renklerdi bunlar; siyah, lacivert ve kahverengiden sonra. Hardal ve bordo tonlarını gördük daha çok. Parlak renklere göre alışması daha kolay, daha ‘güvenli’ renklerdi. Ama moda biraz da risk almak değil mi? Hatırlasanıza 90’larda giydiğiniz yüksek belli, erkek kesim jeanleri… Her ne kadar yüksek bel yeniden moda olsa da bugünkü yüksek belle o günküler arasında dağlar kadar fark var. Ama o günlerde giydik bunları. Hep dediğimiz gibi ‘O zaman o modaydı’. Şimdi de biraz risk alıp bu renkli pantolonları giyme zamanı. Kim bilir belki bir on yıl daha sonra bu pantolonlar için aynısını söyleyebiliriz ama trendleri takip etmek istiyorsanız bu sezon gardırobunuza bir adet renkli pantolon eklemekte fayda var.

Bu pantolonlar çoğu zaman dar, vücuda yapışık ve biraz da kısa boylular. Yine kendileri gibi çok da uzun olmayan üstlerle tamamlandıklarında yüksek bellerini ortaya çıkardıkları için oldukça şık duruyorlar. Gün içinde yeşil, parlement mavisi, hardal sarısı gibi tonları tercih edebilirsiniz. 70’lerden ilham alan bu pantolonları babetlerle tamamlayarak o günlere geri dönebilirsiniz. Unutmayın, pantolonunuz yeterince renkli ve dikkat çekici, üstlerinizi ve çanta ve aksesuarlarınızı renkli seçip karmaşa yaratmanıza hiç gerek yok.

Gece içinse daha renkli tonları var bu pantolonların. Kırmızı, sarı, mor hatta pembe… seçmek size kalmış. Renkli pantolonları gece kullanırken üst için seçiminiz şifon ya da saten kumaştan olabilir. Ayrıca parlak tonları da bulunan bu pantolonlarla gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

Konu renkli pantolonlar olunca sadece dar paça olanlarından bahsetmek yanlış olur. Bol paça renkli pantolonlar havanızı bir anda değiştirecek. Ayakkabılarınızı kapatacak kadar bol paçalı bu pantolonları çiçekli gömlek ve uzun kolyelerle tamamlayarak tam bir Çiçek Çocuk olabilirsiniz. Yuvarlak gözlükleriniz de sizi bu havaya sokmaya yardım edecektir.

İster dar ister bol, kısa ya da uzun, yüksek ya da düşük belli fark etmez, siz renginizi seçin yeter. Kısa süreli bir akım gibi gözükse de değerlendirmekte fayda var. Renkli pantolonlar her daim moda olmayabilir…

2012-02/Ceket.jpg

2012-02/Pantolon_(1).jpg

2012-02/Pantolon_(3).jpg

Pantolonların hepsi H&M’den…

Yorum yap